+30 2810 371071

Ύστερα από τη διεξαγωγή όλων των προκριματικών ημερίδων σε πισίνα 25μ., αναρτήθηκαν από την Ελληνική Κολυμβητική Ομοσπονδία, οι 60 καλύτερες επιδόσεις ανά αγώνισμα.

Επτά (7) κολυμβητές των Δελφινιών προκρίθηκαν για την τελική φάση του GRAND PRIX Χριστουγέννων που θα διεξαχθεί αυτό το Σαββατοκύριακο 6-7 Δεκεμβρίου 2019 στο Βόλο, με μορφή ανοιχτής κατηγορίας.

Οι κολυμβητές μας είναι οι:

Γιαννακάκης Μιχάλης (ΠΑΟΚ): 50μ. Ελεύθερο

Πετράκης Νίκος (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ): 50μ. - 100μ. Ύπτιο

Σαββάκης Βασίλης (ΠΑΟΚ): 200μ.- 400μ. Μ.Α.

Μπαλαμούτσος Νίκος (ΠΑΟΚ): 50μ. Πρόσθιο

Βαμβουκάκης Νίκος: 50μ. Πρόσθιο

Χριστοφακάκη Κάλια (ΠΑΟΚ): 50μ. - 100μ. - 200μ. Ελεύθερο

Κανόγκα Κάλια (ΟΣΦΠ): 100μ. Πεταλούδα, 1.500μ. Ελεύθερο

Συγχαρητήρια στους κολυμβητές και κολυμβήτριές μας!!

Γιαννακάκης Μιχάλης

Πετράκης Νίκος

Σαββάκης Βασίλης

Μπαλαμούτσος Νίκος

Βαμβουκάκης Νίκος

Χριστοφακάκη Κάλια

Κανόγκα Κάλια

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε διεξήχθη η πρώτη φάση του Grand Prix στον Αγ. Νικόλαο, στο Δημοτικό Κολυμβητήριο 'Γιώργος Μπίας'

Τα Δελφίνια πραγματοποίησαν σπουδαία εμφάνιση αφού ακόμα 5 κολυμβητές μας εξασφάλισαν τη συμμετοχή τους στους Χειμερινούς Αγώνες Κατηγοριών, φτάνοντας συνολικά τους 19 και 7 από αυτούς κατέκτησαν όρια για τους Πανελλήνιους Χειμερινούς Αγώνες Ανδρών-Γυναικών (ΟΡΕΝ).

Στην πλειοψηφία τους οι κολυμβητές μας έκαναν ατομικά ρεκόρ και 2 από αυτούς κολύμπησαν κοντά στο Πανελλήνιο Ρεκόρ. Συγκεκριμένα η Κάλια Κανόγκα στα 1.500μ. Ελεύθερο Παγκορασίδων Α' κολύμπησε 18.02.9 (Π.Ρ. 17.57.15) και ο Μιχάλης Γιαννακάκης στα 50μ. Ελεύθερο Παίδων Β' σημείωσε χρόνο 24.36 (Π.Ρ. 23.95).

Οι αγώνες έγιναν σε τρεις αγωνιστικές με καλές καιρικές συνθήκες και με τη συμμετοχή 430 κολυμβητών-τριων, σε ένα κατάμεστο κολυμβητήριο.

Μεγάλη στιγμή των αγώνων ήταν η βράβευση του Παγκόσμιου Πρωταθλητή Απόστολου Παπαστάμου και του Αλέξανδρου Κάχρη καθώς και του προπονητή τους κ.Κώστα Τζιλιβάκη από τον Ναυτικό Όμιλο Αγ.Νικολάου.

Οι 19 κολυμβητές μας που εξασφάλισαν τη συμμετοχή τους στους Χειμερινούς Αγώνες Κατηγοριών είναι: 

Τζαγκαράκης Νίκος (ΠΑΟΚ), Γιαννακάκης Μιχάλης (ΠΑΟΚ),Σαββάκης Βασίλης(ΠΑΟΚ), Μπαλαμούτσος Νίκος (ΠΑΟΚ), Πετράκης Νίκος (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ),Φραγκάκης Μανώλης(ΟΦΘΑ), Βαμβουκάκης Νίκος, Λιανουδάκης Γιώργος, Μερσυνιάς Στέλιος, Πετράκης Σπύρος, Μουντουράκη Νίκη (ΠΑΟΚ), Χριστοφακάκη Κάλλια (ΠΑΟΚ), Κανόγκα Κάλλια (ΟΣΦΠ), Χιωτάκη Ελευθερία, Γενειατάκη Μικαέλα, Κυπραίου Στέλλα, Καγιαμπάκη Κατερίνα, Αξιώτη Κων/να, Γεωργουλάκη Άννα.

Οι 7 που εξασφάλισαν τη συμμετοχή τους για τους Πανελλήνιους Χειμερινούς Ανδρών Γυναικών είναι:

Γιαννακάκης Μιχάλης, Σαββάκης Βασίλης, Μπαλαμούτσος Νίκος, Πετράκης Νίκος, Βαμβουκάκης Νίκος, Χριστοφακάκη Κάλλια, Κανόγκα Κάλλια

Στους αγώνες αυτούς ξεχώρισαν οι Μιχάλης Γιαννακάκης, Κάλια Κανόγκα, Κάλια Χριστοφακάκη, Βασίλης Σαββάκης, Γιώργος Λιανουδάκης και Κατερίνα Καγιαμπάκη.

Ο προπονητής μας Αγαπητός Μηναδάκης δήλωσε:'Η εμφάνιση των κολυμβητών μας ήταν εξαιρετική αν λάβουμε υπόψιν ότι τα παιδιά στοιβάζονται κάθε μέρα για μισή ώρα από τις δύο που κάνουν προπόνηση, σε μία διαδρομή. Αυτά τα δύο Πανελλήνια ρεκόρ θα είχαν επιτευχθεί αν οι προπονήσεις μας γίνονταν σε καλύτερες συνθήκες χώρου και χρόνου. Περιμένουμε από τη νέα Διοικούσα Επιτροπή του ΕΑΚΗ να δώσει άμεσα λύση ώστε να μοιραστεί ο χώρος του Εθνικού Κολυμβητηρίου Ηρακλείου σύμφωνα με τον Νόμο και τις αποφάσεις της Κολυμβητικής Ομοσπονδίας Ελλάδας.'

Αναλυτικά οι επιδόσεις των κολυμβητών μας:

Αγωνιστικά

Αγόρια

Γιαννακάκης Μιχάλης (ΠΑΟΚ): 50μ. Πετ. (27.93 Α.Ρ.), 50μ. Ελ. (24.36 Α.Ρ.- όριο ΟΡΕΝ), 100μ. Ελ. (55.51 Α.Ρ.)

Τζαγκαράκης Νίκος (ΠΑΟΚ): 50μ. Πρ. (33.46), 50μ. Πετ. (30.29 Α.Ρ.), 50μ. Ελ. (27.36 Α.Ρ.)

Σαββάκης Βασίλης (ΠΑΟΚ): 400μ. Μ.Α. (4.56.46 Α.Ρ. - όριο ΟΡΕΝ), 100μ. Πετ. (1.03.30 Α.Ρ.), 200μ. Μ.Α.(2.19.42 Α.Ρ.)

Μπαλαμούτσος Νίκος (ΠΑΟΚ): 50μ. Πρ. (30.89 - όριο ΟΡΕΝ)

Βαμβουκάκης Νίκος: 50μ. Πρ. (31.25 Α.Ρ. - όριο ΟΡΕΝ)

Πετράκης Νίκος (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ): 50μ. Ελ. (26.78 Α.Ρ.), 100μ. Υπτ. (1.03.10 Α.Ρ.- όριο ΟΡΕΝ), 50μ. Υπτ. (29.96 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (57.16 Α.Ρ.), 200μ. Μ.Α. (2.22.96 Α.Ρ.)

Φραγκάκης Μανώλης (ΟΦΘΑ): 50μ. Ελ. (28.52 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.04.43 Α.Ρ.), 200μ. Ελ. (2.18.98 Α.Ρ.), 50μ. Πετ. (33.65 Α.Ρ.)

Χριστοφακάκης Αντώνης: 50μ. Πρ. (36.88), 50μ. Ελ. (28.37 Α.Ρ.)

Κουμιανάκης Γιάννης: 50μ. Ελ. (29.96 Α.Ρ.), 50μ. Υπτ. (37.55 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.05.48 Α.Ρ.)

Σταματάκης Μιχάλης: 50μ. Πρ. (37.34 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.03.29 Α.Ρ.)

Λιανουδάκης Γιώργος: 100μ. Πρ. (1.18.50 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (36.35 Α.Ρ.), 200μ. Πρ. (2.48.11 Α.Ρ.), 50μ. Πετ. (34.98 Α.Ρ.)

Μερσυνιάς Στέλιος: 50μ. Ελ. (30.07 Α.Ρ.), 50μ. Υπτ. (36.47 Α.Ρ.)

Πετράκης Σπύρος: 200μ. Υπτ. (2.37.28 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.07.73 Α.Ρ.), 100μ. Υπτ. (1.12.23 Α.Ρ.), 50μ. Υπτ. (34.10 Α.Ρ.)

Μαρής Εμμανουήλ: 50μ. Ελ. (33.94 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (46.48 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.17.44 Α.Ρ.)

Κορίτσια

Μουντουράκη Νίκη (ΠΑΟΚ): 200μ. Ελ. (2.17.29), 50μ. Ελ. (29.55 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.03.97 Α.Ρ.)

Χριστοφακάκη Κάλλια (ΠΑΟΚ): 200μ. Ελ. (2.11.96 Α.Ρ.), 50μ. Ελ. (28.14 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.00.64 Α.Ρ.- όριο ΟΡΕΝ)

Κανόγκα Κάλλια (ΟΣΦΠ): 100μ. Πετ. (1.09.32 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.03.45), 1.500μ. Ελ. (18.02.90 Α.Ρ.-όριο OPEN)

Χιωτάκη Ελευθερία: 100μ. Πρ. (1.22.37 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (38.40), 200μ. Πρ. (2.57.22 Α.Ρ.)

Γενειατάκη Μικαέλα: 50μ. Πετ. (32.33 Α.Ρ.), 50μ. Ελ. (29.86 Α.Ρ.), 100μ. Μ.Α.(1.19.59 Α.Ρ.)

Παπουτσάκη Μαρία: 50μ. Πρ. (43.63 Α.Ρ.), 200μ. Πρ. (3.13.55 Α.Ρ.), 50μ. Ελ. (39.29)

Κυπραίου Στέλλα: 200μ. Ελ. (2.29.36 Α.Ρ.), 400μ. Ελ. (5.09.88 Α.Ρ.), 800μ. Ελ. (10.30.83 Α.Ρ.)

Λαγκουβάρδου Μάρθα: 50μ. Πρ. (41.15)

Καγιαμπάκη Κατερίνα: 200μ. Ελ. (2.23.42 Α.Ρ.), 50μ. Ελ. (30.64 Α.Ρ.), 400μ. Ελ. (5.02.76 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.06.69 Α.Ρ.)

Αξιώτη Κων/να: 50μ. Πρ. (44.26 Α.Ρ.), 200μ. Πρ. (3.13.35 Α.Ρ.)

Γεωργουλάκη Άννα: 100μ. Πρ. (1.32.24 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (40.90 Α.Ρ.), 200μ. Πρ. (3.15.42 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.15.78 Α.Ρ.)

Μιχελιδάκη Ειρήνη: 100μ. Υπτ. (1.26.80 Α.Ρ.), 50μ. Υπτ. (40.02 Α.Ρ.), 200μ. Ελ. (2.48.33 Α.Ρ.)

Καρανδινού Κατερίνα: 50μ. Ελ. (53.21 Α.Ρ.)

Βασιλειάδη Μαρίνα: 50μ. Ελ. (36.69 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.24.92 Α.Ρ.), 200μ. Ελ. (3.09.25 Α.Ρ.)

Παπαδημητρίου Ηλέκτρα: 50μ. Πρ. (40.62)

Προαγωνιστικά

Αγόρια

Μουλακάκης Νίκος, 100μ. Ελ. (1.26.27 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (48.05 Α.Ρ.)

Μαλλιωτάκης Γιώργος, 100μ. Ελ. (1.17.46 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (43.35 Α.Ρ.), 200μ. Πρ. (3.24.73 Α.Ρ.)

Κυπραίος Γιώργος 50μ. Ελ. (34.91 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.19.58 Α.Ρ.), 100μ. Πρ. (1.50.93 Α.Ρ.)

Κορίτσια

Βασιλειάδη Δέσποινα, 50μ. Ελ. (34.81 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.17.89 Α.Ρ.), 200μ. Ελ. (2.59.36 Α.Ρ.)

Δαδουση Μαρίνα 50μ. Ελ. (34.58 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.16.77 Α.Ρ.), 100μ. Υπτ. (1.36.19 Α.Ρ.)

Πλευράκη Ιωάννα, 100μ. Υπτ. (1.29.22 Α.Ρ.), 200μ. Υπτ. (3.10.65 Α.Ρ.)

Μαλλιωτάκη Ραφαηλία, 50μ. Ελ. (40.37 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.31.14 Α.Ρ.)

Μαρή Θεανώ, 100μ. Ελ. (1.31.03 Α.Ρ.), 200μ. Ελ. (3.08.31 Α.Ρ.), 100μ. Υπτ. (1.47.20 Α.Ρ.)

Μαρή Ραφαέλα, 50μ. Ελ. (47.69 Α.Ρ.), 50μ. Υπτ. (55.35 Α.Ρ.)

Βούρτση Ελευθερία, 50μ. Ελ. (39.28 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.26.32 Α.Ρ.)

Ασημομύτη Εύα, 100μ. Ελ. (1.21.68 Α.Ρ.), 200μ. Ελ. (2.55.37 Α.Ρ.), 100μ. Υπτ. (1.42.00 Α.Ρ.)

Ταμπακάκη Μαρία, 50μ. Πρ. (55.72 Α.Ρ.), 100μ. Πρ. (2.02.06 Α.Ρ.)

Μπογδανίδη Μαγδαλένα 50μ. Ελ. (44.16 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.36.09 Α.Ρ.)

Στις 9 & 10 Νοεμβρίου 2019 πραγματοποιήθηκε η πρώτη ημερίδα ορίων Αγωνιστικών κατηγοριών, στο Εθνικό κολυμβητήριο Ηρακλείου.

Τα Δελφίνια έκαναν ένα πολύ καλό ξεκίνημα. Ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους ο Γιώργος Λιανουδάκης και η Κατερίνα Καγιαμπάκη.

14 κολυμβητές και κολυμβήτριες κατέκτησαν τα όρια για τους χειμερινούς και τους Πανελλήνιους αγώνες και αρκετοί σημείωσαν ατομικά ρεκόρ.

Τα όρια κατέκτησαν: Γιαννακάκης Μιχάλης, Σαββάκης Βασίλης, Μπαλαμούτσος Νίκος, Πετράκης Νίκος, Φραγκάκης Μανώλης, Πετράκης Σπύρος, Λιανουδάκης Γιώργος, Κανόγκα Κάλια, Χριστοφακάκη Κάλια, Μουντουράκη Νίκη, Γενειατάκη Μιχαέλα, Χιωτάκη Ελευθερία, Γεωργουλάκη Άννα και Καγιαμπάκη Κατερίνα.

Οι προπονητές μας Χριστοδουλάκης Μάριος και Μηναδάκης Αγαπητός, δήλωσαν: «Για πρώτη φορά πραγματοποιήθηκε ημερίδα ορίων την πρώτη εβδομάδα του Νοεμβρίου. Βγήκαν αρκετά συμπεράσματα και ταυτόχρονα οι κολυμβητές μας προσαρμόζονται με καλύτερο τρόπο στις απαιτήσεις του προπονητικού προγράμματος. Τα Δελφίνια Ηρακλείου ζημιώθηκαν από την προηγούμενη Διοικούσα Επιτροπή του Εθνικού Αθλητικού Κέντρου Ηρακλείου όσων αφορά τον καταμερισμό των διαδρομών χρήσης και αυτό δυσκολεύει το έργο μας. Φανταστείτε ότι την δεύτερη ώρα του αγωνιστικού μας τμήματος κολυμπάμε για 30 λεπτά με 30 κολυμβητές σε μία διαδρομή. Οι κίνδυνοι που ελλοχεύουν πολλοί αφού οι αθλητές στριμώχνονται με αποτέλεσμα να έχουμε τραυματισμούς και να μειώνεται το αγωνιστική μας απόδοση ,τη στιγμή που σε διπλανές διαδρομές υπάρχουν σωματεία που κάνουν τμήματα αρχαρίων. Περιμένουμε από τη νέα Διοικούσα Επιτροπή να δώσει λύση στο όλο θέμα μέσα από νόμιμες διαδικασίες»

Αναλυτικά οι επιδόσεις των κολυμβητών μας:

Αγόρια

Γιαννακάκης Μιχάλης (ΠΑΟΚ): 50μ. Πετ. (28.44 Α.Ρ.- όριο), 50μ. Ελ. (25.51.- όριο), 50μ. Πρ. (34.07 Α.Ρ.- όριο.)

Σαββάκης Βασίλης (ΠΑΟΚ): 50μ. Πετ. (30.13 Α.Ρ.), 400μ. Μ.Α. (5.07.54.- όριο), 100μ. Πετ. (1.04 73 Α.Ρ. .- όριο), 200μ. Μ.Α.(2.24.50.- όριο)

Σωπασής Μαρίνος (ΠΑΟΚ): 50μ. Υπτ. (32.94 Α.Ρ.), 50μ. Πετ. (31.60 Α.Ρ.), 50μ. Ελ. (27.56), 100μ. Ελ. (1.01.00)

Μπαλαμούτσος Νίκος (ΠΑΟΚ): 50μ. Πετ. (29.19), 50μ. Πρ. (32.44.- όριο)

Πετράκης Νίκος (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ): 50μ. Ελ. (26.66 Α.Ρ. .- όριο), 100μ. Υπτ. (1.07.34.- όριο), 50μ. Υπτ. (31.44.- όριο), 100μ. Ελ. (58.35)

Φραγκάκης Μανώλης (ΟΦΘΑ): 50μ. Ελ. (29.27), 50μ. Υπτ. (34.94), 100μ. Ελ. (1.03.24 Α.Ρ. .- όριο)

Χριστοφακάκης Αντώνης: 50μ. Πρ. (39.40)

Μαυρογιάννης Γιώργος: 50μ. Ελ. (29.52), 100μ. Υπτ. (1.15.34)

Κουμιανάκης Γιάννης: 50μ. Ελ. (29.90), 50μ. Υπτ. (38.13), 100μ. Ελ. (1.06.56)

Σταματάκης Μιχάλης: 200μ. Ελ. (2.23.47), 50μ. Ελ. (29.88 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (40.70 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.04.39 Α.Ρ.), 200μ. Μ.Α.(2.49.69 Α.Ρ.)

Μουλακάκης Ανδρέας: 50μ. Πετ. (36.05), 200μ. Ελ. (2.35.51), 50μ. Ελ. (32.66), 100μ. Ελ. (1.11.03)

Λιανουδάκης Γιώργος: 100μ. Πρ. (1.22.88 Α.Ρ. .- όριο), 50μ. Πρ. (36.65 Α.Ρ. .- όριο), 200μ. Πρ. (2.53.43 Α.Ρ. .- όριο)

Μερσυνιάς Στέλιος: 50μ. Ελ. (31.74 Α.Ρ.), 100μ. Υπτ. (1.25.17 Α.Ρ.), 50μ. Υπτ. (38.81 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.12.07 Α.Ρ.)

Πετράκης Σπύρος: 200μ. Υπτ. (2.39.18.- όριο), 50μ. Ελ. (31.74), 100μ. Υπτ. (1.15.43), 50μ. Υπτ. (34.77)

Τσιβεράκης Αντώνης: 50μ. Ελ. (35.58 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (46.79 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.21.26 Α.Ρ.)

Μαρής Εμμανουήλ: 50μ. Ελ. (36.16 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (49.26 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.22.62 Α.Ρ.)

Κορίτσια

Μουντουράκη Νίκη (ΠΑΟΚ): 200μ. Ελ. (2.20.22.- όριο), 50μ. Ελ. (29.94.- όριο), 100μ. Ελ. (1.04.50 Α.Ρ. .- όριο)

Χριστοφακάκη Κάλλια (ΠΑΟΚ): 50μ. Πετ. (33.67.- όριο), 200μ. Ελ. (2.20.00.- όριο), 50μ. Ελ. (28.91.- όριο), 50μ. Πρ. (38.66.- όριο), 100μ. Ελ. (1.03.78.- όριο)

Κανόγκα Κάλλια (ΟΣΦΠ): 50μ. Πετ. (31.95.- όριο), 200μ. Ελ. (2.16.28.- όριο), 50μ. Ελ. (30.45.- όριο), 100μ. Πετ. (1.12.13.- όριο), 100μ. Ελ. (1.04.20.- όριο), 200μ. Μ.Α.(2.46.39)

Χιωτάκη Ελευθερία: 50μ. Πετ. (37.50 Α.Ρ.), 100μ. Πρ. (1.26.63.- όριο), 50μ. Πρ. (39.23.- όριο), 200μ. Πρ. (3.02.80.- όριο)

Βούρλου Μαρία: 50μ. Πρ. (46.42)

Γενειατάκη Μικαέλα: 50μ. Πετ. (32.78- όριο), 50μ. Ελ. (30.15.- όριο), 100μ. Πετ. (1.22.24), 100μ. Ελ. (1.07.80 Α.Ρ. .- όριο), 200μ. Μ.Α.(3.00.68)

Παπουτσάκη Μαρία: 50μ. Πρ. (44.92)

Κυπραίου Στέλλα: 200μ. Ελ. (2.34.47), 50μ. Ελ. (32.61 Α.Ρ.), 400μ. Ελ. (5.16.78 Α.Ρ.), 800μ. Ελ. (10.55.87 Α.Ρ.)

Παντερμαράκη Έλενα: 50μ. Ελ. (37.08)

Λαγκουβάρδου Μάρθα: 50μ. Πρ. (41.97)

Κοκοβάκη Χρύσα: 100μ. Πρ. (1.31.52 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (42.14)

Καγιαμπάκη Κατερίνα: 200μ. Ελ. (2.27.12 Α.Ρ. .- όριο), 1500μ. Ελ. (19.51.51 Α.Ρ. .- όριο), 50μ. Ελ. (31.19 Α.Ρ. .- όριο), 400μ. Ελ. (5.07.35 Α.Ρ. .- όριο), 100μ. Ελ. (1.07.42 Α.Ρ. .- όριο), 800μ. Ελ.(10.24.48 Α.Ρ. .- όριο)

Αξιώτη Κων/να: 50μ. Ελ. (35.75), 50μ. Πρ. (45.84 Α.Ρ.), 50μ. Υπτ. (43.18 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.21.65)

Μαμάκη Εμμανουέλα: 50μ. Πετ. (39.45 Α.Ρ.), 50μ. Ελ. (33.64 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (44.99 Α,Ρ,), 100μ. Ελ. (1.15.95 Α.Ρ.)

Γεωργουλάκη Άννα: 50μ. Πετ. (41.68 Α.Ρ.), 100μ. Πρ. (1.33.95 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (41.41.- όριο), 200μ. Πρ. (3.18.30 Α.Ρ.), 200μ. Μ.Α.(3.09.43 Α.Ρ.)

Μιχελιδάκη Ειρήνη: 100μ. Πρ. (1.39.49 Α.Ρ.), 100μ. Υπτ. (1.26.52 Α.Ρ.), 50μ. Υπτ. (40.16 Α.Ρ.), 100μ. Ελ. (1.20.13 Α.Ρ.)

Καρανδινού Κατερίνα: 50μ. Ελ. (54.33 Α.Ρ.)

Βασιλειάδη Μαρίνα: 50μ. Πετ. (43.37 Α.Ρ.), 50μ. Ελ. (36.58 Α.Ρ.), 50μ. Πρ. (50.79 Α.Ρ.), 50μ. Υπτ. (44.51), 100μ. Ελ. (1.24.99 Α.Ρ.)

Καγιαμπάκη Κατερίνα

Λιανουδάκης Γιώργος

Το Σαββατοκύριακο 23-24 Νοεμβρίου 2019, στο Δημοτικό Κολυμβητήριο ΄Γιώργος Μπίας΄ του Αγ.Νικολάου, θα διεξαχθεί η Α’ φάση του Grand Prix Χριστουγέννων με διοργανωτή την Κολυμβητική Ομοσπονδία Ελλάδος, την ΠΕΚΥΚ-Ρ και τον Ν.Ο. Αγ.Νικολάου.

Οι 50 καλύτερες επιδόσεις του κάθε αγωνίσματος θα έχουν το δικαίωμα να συμμετέχουν στην Τελική φάση του Grand Prix στις 7-8 Δεκεμβρίου 2019. Επίσης οι χρόνοι που θα επιτευχθούν θα αποτελέσουν και όρια για συμμετοχή στους Χειμερινούς Αγώνες.

Στους αγώνες θα συμμετέχουν 430 κολυμβητές και κολυμβήτριες και τα Δελφίνια θα λάβουν μέρος με 43.

Οι ώρες προθέρμανσης είναι Σάββατο απόγευμα στις 15:10, Κυριακή πρωί στις 08:10 και Κυριακή απόγευμα στις 15:10

Αγωνιστικά

Αγόρια

Τζαγκαράκης Νίκος (ΠΑΟΚ), Γ ιαννακάκης Μιχάλης (ΠΑΟΚ),Σαββάκης Βασίλης(ΠΑΟΚ), Μπαλαμούτσος Νίκος (ΠΑΟΚ), Πετράκης Νίκος (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ),Φραγκάκης Μανώλης(ΟΦΘΑ), Χριστοφακάκης Αντώνης, Κουμιανάκης Γιάννης, Σταματάκης Μιχάλης, Βαμβουκάκης Νίκος, Λιανουδάκης Γιώργος, Μερσυνιάς Στέλιος, Πετράκης Σπύρος, Μαρής Εμμανουήλ

Κορίτσια

Μουντουράκη Νίκη (ΠΑΟΚ), Χριστοφακάκη Κάλλια (ΠΑΟΚ), Κανόγκα Κάλλια (ΟΣΦΠ), Χιωτάκη Ελευθερία, Παπαδημητρίου Ηλέκτρα, Γενειατάκη Μικαέλα, Παπουτσάκη Μαρία, Κυπραίου Στέλλα, Λαγκουβάρδου Μάρθα, Καγιαμπάκη Κατερίνα, Αξιώτη Κων/να, Γεωργουλάκη Άννα, Μιχελιδάκη Ειρήνη, Καρανδινού Κατερίνα, Βασιλειάδη Μαρίνα.

Προαγωνιστικά

Αγόρια

Μουλακάκης Νίκος, Μαλλιωτάκης Γιώργος, Χιωτάκης Στέφανος, Κυπραίος Γιώργος

Κορίτσια

Βασιλειάδη Δέσποινα, Πλευράκη Ιωάννα, Μαλλιωτάκη Ραφαηλία, Μαρή Θεανώ, Μαρή Ραφαέλα, Βούρτση Ελευθερία, Ασημομύτη Εύα, Ταμπακάκη Μαρία, Μπογδανίδη Άννα, Μπογδανίδη Μαγδαλένα

 

Για πρώτη φορά στην Περιφέρεια Κρήτης ξεκινούν οι αγωνιστικές δραστηριότητες πριν το Grand Prix του Αγίου Νικολάου που ως συνήθως πραγματοποιείται την τρίτη εβδομάδα του Νοεμβρίου. Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο λοιπόν 9-10/11/2019 με διοργανωτή τον Ωκεανό Ηρακλείου και την ΠΕΚΥΚ-Ρ, θα γίνει η πρώτη ημερίδα ορίων Αγωνιστικών κατηγοριών στο Εθνικό κολυμβητήριο Ηρακλείου και με την συμμετοχή 255 κολυμβητών-τριων.

Τα Δελφίνια θα συμμετέχουν με 44 κολυμβητές και κολυμβήτριες.

Οι αγώνες θα πραγματοποιηθούν σε τρεις αγωνιστικές ενότητες, Σάββατο πρωί, Σάββατο απόγευμα και Κυριακή πρωί.

Οι ώρες προθέρμανσης είναι: Σάββατο πρωί 08.40, Σάββατο απόγευμα 16.30 και Κυριακή πρωί 08.40

Οι συμμετοχές των Δελφινιών:

Αγόρια

Τζαγκαράκης Νίκος (ΠΑΟΚ), Γιαννακάκης Μιχάλης (ΠΑΟΚ), Αλεξανδρής Απόστολος(ΠΑΟΚ),Σαββάκης Βασίλης(ΠΑΟΚ), Σωπασής Μαρίνος (ΠΑΟΚ),Μπαλαμούτσος Νίκος (ΠΑΟΚ), Πετράκης Νίκος (ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ),Φραγκάκης Μανώλης(ΟΦΘΑ), Χριστοφακάκης Αντώνης, Μαυρογιάννης Γιώργος, Κουμιανάκης Γιάννης, Σταματάκης Μιχάλης, Μουλακάκης Ανδρέας, Βαμβουκάκης Νίκος,Λιανουδάκης Γιώργος, Μερσυνιάς Στέλιος, Παπαδάκης Κων/νος, Πετράκης Σπύρος, Τσιβεράκης Αντώνης,Μαρής Εμμανουήλ, Βασιλάκης Γιώργος, Παρασύρης Θωμάς, Σωπασής Δημήτρης.

Κορίτσια

Μουντουράκη Νίκη (ΠΑΟΚ), Χριστοφακάκη Κάλλια (ΠΑΟΚ), Κανόγκα Κάλλια (ΟΣΦΠ), Χιωτάκη Ελευθερία, Παπαδημητρίου Ηλέκτρα, Βούρλου Μαρία, Γενειατάκη Μικαέλα, Παπουτσάκη Μαρία, Κυπραίου Στέλλα, Παντερμαράκη Έλενα, Λαγκουβάρδου Μάρθα, Κουκουλάκη Ιωάννα, Κοκοβάκη Χρύσα, Καγιαμπάκη Κατερίνα, Αξιώτη Κων/να, Σβυρινάκη Κατερίνα, Μαμάκη Εμμανουέλα, Γεωργουλάκη Άννα, Μιχελιδάκη Ειρήνη, Καρανδινού Κατερίνα, Βασιλειάδη Μαρίνα.