+30 2810 371071

Στις 20-22 Ιουλίου 2019 θα διεξαχθούν στο Εθνικό Κολυμβητήριο 'Ιάσων Ζηργανός' του Βόλου, οι Πανελλήνιοι Αγώνες Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β'.

Οι συμμετοχές των Δελφινιών είναι:

Σπύρος Πετράκης: 50μ.-100μ.-200μ. Ύπτιο

Μανώλης Φραγκάκης: 50μ.-100μ.-200μ. Ελεύθερο

Μαρία Παπουτσάκη: 50μ. Πρόσθιο

Στέλλα Κυπραίου: 200μ. Ελεύθερο

Μιχαέλα Γενειατάκη: 50μ.-100μ.-200μ. Πεταλούδα

Συνοδός προπονητής θα είναι ο Μάριος Χριστοδουλάκης.

Καλή επιτυχία!!

Σπύρος Πετράκης, Μανώλης Φραγκάκης, Μαρία Παπουτσάκη, Στέλλα Κυπραίου, Μιχαέλα Γενειατάκη

Στο Εθνικό κολυμβητήριο του Βόλου "Ιάσων Ζηργάνος", θα διεξαχθεί το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παμπαίδων-Παγκορασίδων Α' στις 16-18 Ιουλίου 2019.

Τα Δελφίνια θα συμμετέχουν με 4 κολυμβητές και κολυμβήτριες και με συνοδό προπονητή τον Αγαπητό Μηναδάκη.

Σωπασής Μαρίνος (ΠΑΟΚ): 50μ.-100μ.-200μ. Ελεύθερο

Κανόγκα Κάλια (ΟΣΦΠ): 400μ.-800μ.-1.500μ. Ελεύθερο

Χιωτάκη Ελευθερία: 50μ.-100μ.-200μ. Πρόσθιο

Κοκοβάκη Χρύσα: 50μ.-100μ. Πρόσθιο

Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά!!

Κάλια Κανόγκα, Μαρίνος Σωπασής, Ελευθερία Χιωτάκη, Χρύσα Κοκοβάκη

Την Πέμπτη 11/7/2019 ξεκινάει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης Παίδων-Κορασίδων. Το Πρωτάθλημα θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη, στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο από τις 11 έως τις 14 Ιουλίου.

Τα Δελφίνια συμμετέχουν με 8 κολυμβητές και κολυμβήτριες:

Γιαννακάκης Μιχάλης (ΠΑΟΚ) : 50μ.-100μ. Ελεύθερο

Τζαγκαράκης Νίκος (ΠΑΟΚ): 50μ.-100μ. Πρόσθιο

Πετράκης Νίκος (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΊΟΥ): 50μ.-100μ.-200μ. Ύπτιο, 100μ. Ελεύθερο

Σαββάκης Βασίλης: 200μ.- 400μ. Μ.Α., 100μ. Πεταλούδα

Μαυρογιάννης Γιώργος: 50μ.-100μ. Ύπτιο

Χριστοφακάκη Κάλλια (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ):50μ.-100μ.-200μ. Ελεύθερο

Μουντουράκη Νίκη (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ): 50μ.-100μ.-200μ. Ελεύθερο

Παπαδημητρίου Ηλέκτρα: 50μ.-100μ. Πρόσθιο

Συνοδός Προπονητής: Μηναδάκης Αγαπητός

Καλή Επιτυχία σε όλα τα παιδιά!!!

Από τις 11 έως τις 14 Ιουλίου πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Παίδων-Κορασίδων στο Ποσειδώνιο κολυμβητήριο Θεσσαλονίκης.

Τα Δελφίνια κατέκτησαν 1 Ασημένιο Μετάλλιο με τον Μιχάλη Γιαννακάκη, πήραν 2 μικρούς τελικούς και σημείωσαν αρκετά ατομικά ρεκόρ.

Ο Μιχάλης Γιαννακάκης κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο με την ομάδα του ΠΑΟΚ στην σκυταλοδρομία 4x100μ. Ελεύθερο Παίδων. Αγωνίστηκε ως δεύτερος και σημείωσε χρόνο 54.24 (Α.Ρ.). Συμμετείχε στον μικρό τελικό των 50μ. Ελεύθερο κατακτώντας την 2η θέση με χρόνο 24.72 (Α.Ρ.) ενώ στα 100μ. Ελεύθερο κατέκτησε την 17η θέση με χρόνο 55.56

Η Κάλλια Χριστοφακάκη συμμετείχε με την ομάδα του Πανελληνίου στην σκυταλοδρομία 4x200μ. Ελεύθερο Κορασίδων κατακτώντας την 5η θέση και σημειώνοντας χρόνο 2.14.77, ενώ ήρθε 7η στην 4x100μ. Ελεύθερο με χρόνο 1.02.24. Συμμετείχε στον μικρό τελικό των 200μ. Ελεύθερο Κορασίδων κατακτώντας την 7η θέση με χρόνο 2.15.00, την 18η θέση στα 50μ. Ελεύθερο με χρόνο 28.66 και την 26η θέση στα 100μ. Ελεύθερο με χρόνο 1.02.80

Ο Νίκος Πετράκης ήρθε 25ος στα 100μ. Ύπτιο σημειώνοντας χρόνο 1.05.14 (Α.Ρ.), 27ος στα 200μ. Ύπτιο με χρόνο 2.21.50 (Α.Ρ.), 42ος στα 50μ. Ύπτιο με χρόνο 31.00 και 38ος στα 100μ. Ελεύθερο με 57.36 (Α.Ρ.). Ο Νίκος συμμετείχε και στις 2 σκυτάλες του Νηρέα Χαλανδρίου κατακτώντας την 13η θέση στην 4x100μ. Μ.Ο. κολυμπώντας το Ύπτιο με χρόνο 1.05.30 και την 15η θέση στην 4x100μ. Ελεύθερο κολυμπώντας ως δεύτερος με χρόνο 56.77 (Α.Ρ.)

Η Νίκη Μουντουράκη συμμετείχε στην σκυτάλη 4x100μ. Ελεύθερο Mixed του Ναυτικού Ομίλου Χανίων κατακτώντας την 17η θέση με χρόνο 1.03.88 (Α.Ρ.), την 13η θέση στην 4x100μ. Ελεύθερο Κορασίδων με χρόνο 1.04.57 ενώ ήρθε 43η στα 200μ. Ελεύθερο Κορασίδων κάνοντας χρόνο 2.20.07, 56η στα 50μ. Ελεύθερο με 29.83 και 56η στα 100μ. Ελεύθερο με 1.05.05

Ο Γιώργος Μαυρογιάννης ήταν 58ος στα 50μ. Ύπτιο με χρόνο 31.81 (Α.Ρ.) και 60ος στα 100μ. Ύπτιο με 1.09.31 (Α.Ρ.)

Ο Βασίλης Σαββάκης ήρθε 44ος στα 200μ. Μ.Α. με χρόνο 2.24.46 και 63ος στα 100μ. Πεταλούδα με 1.05.01 (Α.Ρ.)

Ο Νίκος Τζαγκαράκης στα 100μ. Πρόσθιο ήταν 49ος με χρόνο 1.15.92 και στα 50μ. Πρόσθιο 53ος με 34.10

Η Ηλέκτρα Παπαδημητρίου ήταν 46η στα 50μ. Πρόσθιο με 38.28 και 74η στα 100μ. Πρόσθιο με 1.29.03

Συγχαρητήρια σε όλα τα παιδιά για τις προσπάθειες που κατέβαλλαν!!

Μιχάλης Γιαννακάκης

Κάλλια Χριστοφακάκη

Νίκος Πετράκης

Βασίλης Σαββάκης

Γιώργος Μαυρογιάννης

Μιχάλης Γιαννακάκης - Αγαπητός Μηναδάκης

 

Το Σαββατοκύριακο που μας πέρασε πραγματοποιήθηκε το 7ο Διεθνές μίτινγκ «Τσβέταν Γκολομεέβ 2019», στο Εθνικό Κολυμβητήριο Ηρακλείου.

Οι αγώνες διοργανώθηκαν από τον Κολυμβητικό Όμιλο Ηρακλείου και την ΠΕΚΥΚ-Ρ και με συνδιοργανωτή την Περιφέρεια Κρήτης και τον ΔΟΠΑΦΜΑΗ.

Τα Δελφίνια κατέκτησαν 8 Μετάλλια (1 Χρυσό, 4 Ασημένια, 3 Χάλκινα). Οι κολυμβητές μας σημείωσαν αρκετά ατομικά ρεκόρ και έδειξαν ότι είναι σε αρκετά καλή κατάσταση πριν τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα. Στους αγώνες αυτούς ξεχώρισαν οι Κάλλια Κανόγκα, Απόστολος Αλεξανδρής, Βασίλης Σαββάκης, Νίκος Μπαλαμούτσος και η Στέλλα Κυπραίου η οποία αποτελεί την 22η συμμετοχή των Δελφινιών για τα Πανελλήνια Πρωταθλήματα.

Οι επιδόσεις και οι θέσεις των κολυμβητών μας:

Αγόρια

Μπαλαμούτσος Νίκος (ΠΑΟΚ): 3ος 50μ. Πρ. (31.35)

Αλεξανδρής Απόστολος (ΠΑΟΚ): 3ος 200μ. Υπτ. (2.17.15), 2ος 50μ. Υπτ. (29.70), 3ος 100μ. Υπτ. (1.03.25)

Γιαννακάκης Μιχάλης (ΠΑΟΚ): 4ος 100μ. Ελ. (56.69), 7ος 50μ. Ελ. (25.65)

Τζαγκαράκης Νίκος (ΠΑΟΚ): 14ος 50μ. Πρ. (36.24)

Σωπασής Μαρίνος (ΠΑΟΚ): 14ος 100μ. Ελ. (1.00.11), 21ος 50μ. Ελ. (28.01)

Πετράκης Νίκος (ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ): 5ος 200μ. Υπτ. (2.23.41), 10ος 100μ. Ελ. (58.27 Α.Ρ.), 5ος 100μ. Υπτ. (1.06.94)

Φτυλάκης Μαρίνος: 5ος 50μ. Ελ. (25.28)

Μανδαλάκης Νίκος: 8ος 50μ. Πετ. (28.25 Α.Ρ.), 8ος 50μ. Ελ. (25.71)

Χριστοφακάκης Αντώνης: 17ος 100μ. Πρ. (1.22.40 Α.Ρ.), 19ος 50μ. Πρ. (37.93)

Σαββάκης Βασίλης: 2ος 400μ. Μ.Α. (5.05.14 Α.Ρ.), 5ος 200μ. Μ.Α. (2.24.04 Α.Ρ.), 12ος 100μ. Πετ. (1.05.18 Α.Ρ.)

Μαυρογιάννης Γιώργος: 6ος 200μ. Ελ. (2.12.11 Α.Ρ.), 24ος 50μ. Ελ. (28.75), Ε.Σ. 100μ. Υπτ. (1.09.35 Α.Ρ.)

Πετράκης Σπύρος: 12ος 200μ. Υπτ. (2.40.64 Α.Ρ.), 13ος 50μ. Υπτ. (36.18), Ε.Σ. 50μ. Ελ. (31.18 Α.Ρ.), 12ος 100μ. Υπτ. (1.14.95 Α.Ρ.)

Φραγκάκης Μανώλης: 13ος 200μ. Ελ. (2.25.23), 23ος 100μ. Ελ. (1.04.07), 27ος 50μ. Ελ. (29.41)

Κουμιανάκης Γιάννης: 27ος 100μ. Ελ. (1.06.40), 28ος 50μ. Ελ. (29.77)

Σταματάκης Μιχάλης: 12ος 200μ. Ελ. (2.22.68 Α.Ρ.), 25ος 100μ. Ελ. (1.05.10 Α.Ρ.), 31ος 50μ. Ελ. (30.41 Α.Ρ.)

Μουλακάκης Ανδρέας: 15ος 200μ. Ελ. (2.31.31 Α.Ρ.), Ε.Σ. 50μ. Υπτ. (38.02), 29ος 100μ. Ελ. (1.10.05), 41ος 50μ. Ελ. (32.45 Α.Ρ.)

Μαρής Μάνος: 41ος 100μ. Ελ. (1.36.40), 59ος 50μ. Ελ. (41.38)

Σαμαριτάκης Μιχάλης: 33ος 50μ. Ελ. (30.91 Α.Ρ.)

Τζιβεράκης Αντώνης: 23ος 100μ. Πρ. (1.50.19 Α.Ρ.), 55ος 50μ. Ελ. (36.16 Α.Ρ.)

Σωπασής Δημήτρης: 51ος 50μ. Ελ. (34.88)

Κορίτσια

Χιώτη Σύλια: 7η 100μ. Πρ. (1.22.01), 6η 50μ. Πρ. (37.96), 10η 400μ. Ελ. (4.59.92)

Χριστοφακάκη Κάλλια (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ): 6η 200μ. Ελ. (2.14.94), 5η 100μ. Ελ. (1.01.77), 6η 50μ. Ελ. (29.03)

Κανόγκα Κάλλια (ΟΣΦΠ): 1.500μ. Ελ. (18.27.19), 800μ. Ελ. (9.28.92 Α.Ρ.), 400μ. Ελ. (4.40.63)

Μουντουράκη Νίκη (ΝΟ ΧΑΝΙΩΝ): 9η 200μ. Ελ. (2.16.95 Α.Ρ.), 12η 100μ. Ελ. (1.04.91), Ε.Σ. 50μ. Ελ. (30.70), 7η 400μ. Ελ. (4.56.64)

Λαγκουβάρδου Μάρθα: 22η 50μ. Πρ. (43.11)

Παπαδημητρίου Ηλέκτρα: 13η 100μ. Πρ. (1.26.89), 11η 50μ. Πρ. (39.35)

Χιωτάκη Ελευθερία: 11η 100μ. Πρ. (1.22.80 Α.Ρ.), 8η 50μ. Πρ. (38.85), 7η 200μ. Πρ. (2.56.34 Α.Ρ.)

Γενειατάκη Μιχαέλα: 7η 50μ. Πετ. (32.32 Α.Ρ.), 11η 200μ. Πετ. (3.07.97 Α.Ρ.), Ε.Σ. 50μ. Ελ. (30.27), 20η 100μ. Πετ. (1.20.92)

Παπουτσάκη Μαρία: 24η 100μ. Πρ. (1.35.56), 18η 200μ. Πρ. (3.25.61)

Κυπραίου Στέλλα: 18η 200μ. Ελ. (2.31.80 Α.Ρ.), 20η 100μ. Ελ. (1.10.51 Α.Ρ.), 22η 50μ. Ελ. (32.98)

Μαμάκη Μαρία: 20η 100μ. Πρ. (1.32.08), 18η 50μ. Πρ. (41.40 Α.Ρ.)

Κοκοβάκη Χρύσα: 18η 100μ. Πρ. (1.31.52 Α.Ρ.), 17η 50μ. Πρ. (41.34 Α.Ρ.), 14η 200μ. Πρ. (3.18.83 Α.Ρ.)

Κανόγκα Κάλλια

Αλεξανδρής Απόστολος

Σαββάκης Βασίλης

Μπαλαμούτσος Νίκος

Κυπραίου Στέλλα